اهمیت استفاده از پروتکل SSL در سایت

 

در عصر جدید با پیشرفته تر شدن موتور جستجوی گوگل، قوانین و استانداردهای رتبه بندی سایت ها گرفتار تغییرات فراوانی شده است که یکی از قوانین بسیار مهم و تأثیر گذار برای گوگل ، داشتن گواهینامه SSL مربوطه می باشد. وبسایت هایی که دارای SSL باشند ترندینگ آنها در مقایسه با سایت های دیگر افزایش می یابد.

سئو با هدف توسعه و پیشرفت رتبه سایت در موتورهای جستجو نشانگر معتبر بودن سایت شما در موتورهای جستجویی همچون گوگل است. هر اندازه سئوی سایت شما قوی تر باشد ، موتورهای جستجو برای نمایش نتیجه جستجوی کاربران به محتوای سایت شما اهمیت و ارزش بیشتری می دهد.

چنانچه سایت شما در کلمات مرتبط با شرکت یا کسب و کارتان در صفحه ی نخست گوگل باشد ، کاربران و مشتریان بیشتری جذب خواهند شد و در نتیجه افزایش فروش خواهید داشت.

سوالی که پیش می آید این است که مقدار ارزش تاثیر استفاده از SSL  در سئو سایت است چگونه است و چه مقدار باعث رشد و بهبود رتبه سایت در گوگل می شود؟!

یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی امنیت کاربراست. گوگل در وبلاگ رسمی خود نیز اعلام کرده است سایت هایی که از پروتکل امن HTTPS استفاده  کنند در رتبه بندی از اهمیت بالایی بر خوردارند.

 تمامی عملگرهای گوگل دارای ارزش و اعتبار هستند ، مواردی چون: محتوای منحصر به فرد ، سرعت بارگذاری صفحات ، استاندارد کد نویسی قالب ، رعایت کردن موارد فنی ، روش صحیح نوشتن تگ متا Title در سئو ، کوتاه بودن لینکها ، ظاهر وب سایت و چند مورد دیگر در اولویت قرار دارند که این ویژگی ها در کنار هم موجب رشد و توسعه ی رتبه سایت می شود.ویژگی SSL نیز از این قاعده جدا نیست و می تواند باعث بهبود رتبه سایت گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *